„Najlepszy - gdy słabość staje się siłą”
Trudno opisać historię człowieka, który sięgnął dna i wspiął się na szczyt bez patosu, a jednak Łukaszowi Grassowi udało się to wyśmienicie. To lektura obowiązkowa nie tylko dla sportowców.
"Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze. Życie Jerzego Górskiego to gotowy scenariusz na kilka książek. Sięgnij jednak po tę jedyną, którą autoryzował, i poczuj, jak to jest piąć się na sam szczyt tylko dzięki własnej determinacji i pomocy przyjaciół"

Do kupienia w salonach empik lub online


EMPIK: KUP KSIĄŻKĘ

Łukasz Grass - autor:

Nasza wspólna praca przy zbieraniu materiałów polegała m.in. na tym, że jeździliśmy w wiele miejsc, które są tłem akcji tej książki, i tam, w konkretnej scenerii, Jurek snuł swoje opowieści. Odwiedzaliśmy miejsca, w których Jurek brał narkotyki, byliśmy w więzieniu w Brzegu, gdzie odsiadywał karę więzienia za włamania do aptek, w Szpitalu Psychiatrycznym w Lubiążu, gdzie leczono narkomanów, we wrocławskim Monarze, gdzie się leczył. Bardzo łatwo było sobie to wszystko wyobrazić.


Szczera, prawdziwa opowieść o życiu, z jednej strony niezwykła i nadająca się na scenariusz hollywoodzkiego filmu, a z drugiej takim, jak życie każdego z nas – o tym, w jakim kierunku ostatecznie się ono potoczy w końcu wszyscy musimy sami zdecydować.


Jak wielu Jurek zawsze chciał być najlepszy. Bywał taki w różnych dziedzinach. Swego czasu był najlepszy w ćpaniu. W pewnym momencie postanowił, że dłużej nie chce i choć pozostanie najlepszy, to w czym innym - wyjątkowo trudnym i wymagającym sporcie. I to mu się udało!


Historia o drodze Jurka Górskiego, która doprowadziła go do upadku i do wygrania jako pierwszy polak morderczych zawodów Double IronMan to powieść skupiająca się na sytuacjach z lat 1969 a 1990 poprzedzających wygranie morderczych zawodów.

Łukasz Grass
Autor książki Najlepszy. Rocznik 1976. Dziennikarz (m.in. Business Insider Polska, TVN24, TOK FM, Discovery Channel). Założyciel portalu Akademia Triathlonu. Triathlonista amator, startuje na dystansach Ironman i Ironman 70.3. Uczestnik Mistrzostw Świata Ironman 70.3 w Las Vegas w kategorii wiekowej 35–39 lat. W 2012 roku ukazała się jego pierwsza książka Trzy mądre małpy. Przyjaciel Jurka Górskiego.

Do kupienia w salonach empik lub online


EMPIK: KUP KSIĄŻKĘ